Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chełmskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chełmskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KWIATKOWSKI Jerzy: pozycja 1 : 4,99% (3 013 głosów)
- WIORKO Elżbieta: pozycja 2 : 4,99% (3 013 głosów)
- CZMUDA Ireneusz Józef: pozycja 3 : 4,99% (3 013 głosów)
- DROZD Anna Marta: pozycja 4 : 4,99% (3 013 głosów)
- RUMIŃSKI Zbigniew Julian: pozycja 5 : 4,99% (3 013 głosów)
- SKIBA Magdalena: pozycja 6 : 4,99% (3 013 głosów)
- ORZĘDOWSKI Wiesław: pozycja 7 : 4,99% (3 013 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- DZIRBA Andrzej: pozycja 1 : 2,68% (1 621 głosów)
- OSTROWSKI Renaldo: pozycja 2 : 2,68% (1 621 głosów)
- PYDA Zbigniew: pozycja 3 : 2,68% (1 621 głosów)
- LEGA Anna Wioletta: pozycja 4 : 2,68% (1 621 głosów)
- LIPIŃSKA-WOŹNIAK Karolina: pozycja 5 : 2,68% (1 621 głosów)
- KACZOR Katarzyna: pozycja 6 : 2,68% (1 621 głosów)
- STASIŃSKI Radosław Patryk: pozycja 7 : 2,68% (1 621 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA - POWIAT WSPÓLNA SPRAWA G9:
- SZCZEPANIAK Tomasz: pozycja 1 : 3,56% (2 150 głosów)
- PATRA Eliza: pozycja 2 : 3,56% (2 150 głosów)
- KISTER Zenon: pozycja 3 : 3,56% (2 150 głosów)
- SOWA Sylwia Katarzyna: pozycja 4 : 3,56% (2 150 głosów)
- ZDUŃCZUK Mirosław: pozycja 5 : 3,56% (2 150 głosów)
- SKOCZYLAS Katarzyna: pozycja 6 : 3,56% (2 150 głosów)
- IZAK Justyna Marta: pozycja 7 : 3,56% (2 150 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CHEŁMSKIEGO:
- SADO Lucyna: pozycja 1 : 3,06% (1 848 głosów)
- FLORCZAK Elżbieta Monika: pozycja 2 : 3,06% (1 848 głosów)
- TACZAŁA Joanna Teresa: pozycja 3 : 3,06% (1 848 głosów)
- KWIATEK Arkadiusz: pozycja 4 : 3,06% (1 848 głosów)
- MAZUREK Grzegorz Stanisław: pozycja 5 : 3,06% (1 848 głosów)
- MALIŃSKI Konrad: pozycja 6 : 3,06% (1 848 głosów)
- ŁOSIEWICZ Dorota: pozycja 7 : 3,06% (1 848 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JUSZCZAK Artur Paweł: pozycja 1 : 5,42% (1 835 głosów)
- WIERAK Damian Arkadiusz: pozycja 2 : 5,42% (1 835 głosów)
- GAJDULEWICZ Edyta Agnieszka: pozycja 3 : 5,42% (1 835 głosów)
- WOLSZCZAK Monika Elżbieta: pozycja 4 : 5,42% (1 835 głosów)
- WEREMCZUK Renata Ewa: pozycja 5 : 5,42% (1 835 głosów)
- KOGUT Konrad Piotr: pozycja 6 : 5,42% (1 835 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- ŁOPACKI Marcin Rafał: pozycja 1 : 3,82% (1 295 głosów)
- SIKORSKI Adam Czesław: pozycja 2 : 3,82% (1 295 głosów)
- KLASURA Marta: pozycja 3 : 3,82% (1 295 głosów)
- SZACHUN Artur Daniel: pozycja 4 : 3,82% (1 295 głosów)
- KASZCZUK Jadwiga: pozycja 5 : 3,82% (1 295 głosów)
- ZIAREK Katarzyna: pozycja 6 : 3,82% (1 295 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA - POWIAT WSPÓLNA SPRAWA G9:
- WÓJCICKI Jarosław: pozycja 1 : 2,85% (964 głosów)
- MULAWA Marta Monika: pozycja 2 : 2,85% (964 głosów)
- GRABOWSKI Jan Tomasz: pozycja 3 : 2,85% (964 głosów)
- MAKSYMIUK Piotr: pozycja 4 : 2,85% (964 głosów)
- MONIAK Aldona Barbara: pozycja 5 : 2,85% (964 głosów)
- SOBCZUK Angelika Honorata: pozycja 6 : 2,85% (964 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CHEŁMSKIEGO:
- DERLAK Andrzej: pozycja 1 : 4,57% (1 549 głosów)
- BEDLIŃSKI Mariusz Grzegorz: pozycja 2 : 4,57% (1 549 głosów)
- SŁUPCZYŃSKI Adam: pozycja 3 : 4,57% (1 549 głosów)
- ILCZYSZYN Marzanna Irena: pozycja 4 : 4,57% (1 549 głosów)
- WNUK-ZOSIUK Monika Barbara: pozycja 5 : 4,57% (1 549 głosów)
- NIEDŹWIEDZKA Agnieszka Elżbieta: pozycja 6 : 4,57% (1 549 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZYMCZUK Piotr Jan: pozycja 1 : 7,03% (1 904 głosów)
- KOGUT-KOZIEJOWSKA Anna: pozycja 2 : 7,03% (1 904 głosów)
- WASZCZUK Jacek: pozycja 3 : 7,03% (1 904 głosów)
- WINNIK Małgorzata: pozycja 4 : 7,03% (1 904 głosów)
- PRUS Dariusz: pozycja 5 : 7,03% (1 904 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- SZYKUŁA Grażyna Ewa: pozycja 1 : 3,24% (876 głosów)
- RULKA Krzysztof: pozycja 2 : 3,24% (876 głosów)
- IWKO Danuta Czesława: pozycja 3 : 3,24% (876 głosów)
- DOMAŃSKI Waldemar Bernard: pozycja 4 : 3,24% (876 głosów)
- WILKOS-NAFALSKA Dorota Renata: pozycja 5 : 3,24% (876 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA - POWIAT WSPÓLNA SPRAWA G9:
- RADZIĘCIAK Agata Maryla: pozycja 1 : 5,31% (1 438 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Grzegorz: pozycja 2 : 5,31% (1 438 głosów)
- CZYŻ Sławomir Maria: pozycja 3 : 5,31% (1 438 głosów)
- KOZACZUK Ewa: pozycja 4 : 5,31% (1 438 głosów)
- KUTARBA Jan Henryk: pozycja 5 : 5,31% (1 438 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CHEŁMSKIEGO:
- GRZYWNA Marian: pozycja 1 : 4,42% (1 195 głosów)
- SZKAŁUBA Robert: pozycja 2 : 4,42% (1 195 głosów)
- NECZAJ Mieczysław Kazimierz: pozycja 3 : 4,42% (1 195 głosów)
- WAWRYNIUK Teresa Mieczysława: pozycja 4 : 4,42% (1 195 głosów)
- KOGUCIUK Beata Agnieszka: pozycja 5 : 4,42% (1 195 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUDYBA Bogusław: pozycja 1 : 6,31% (1 811 głosów)
- DRZEWICKA-TOKARZ Katarzyna Małgorzata: pozycja 2 : 6,31% (1 811 głosów)
- SZORNAL Ewa: pozycja 3 : 6,31% (1 811 głosów)
- PRUS Alicja Barbara: pozycja 4 : 6,31% (1 811 głosów)
- MALOWANY Mariusz Wojciech: pozycja 5 : 6,31% (1 811 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- CZERNIEJ Andrzej: pozycja 1 : 3,67% (1 054 głosów)
- KOZIŃSKA Jolanta: pozycja 2 : 3,67% (1 054 głosów)
- MALINOWSKA Elżbieta Krystyna: pozycja 3 : 3,67% (1 054 głosów)
- DROGOMIRECKI Stanisław Mieczysław: pozycja 4 : 3,67% (1 054 głosów)
- OLSZEWSKI Daniel: pozycja 5 : 3,67% (1 054 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA - POWIAT WSPÓLNA SPRAWA G9:
- RAKOWIECKI Radosław: pozycja 1 : 5,6% (1 607 głosów)
- SMALEJ Jarosław Andrzej: pozycja 2 : 5,6% (1 607 głosów)
- NOWACZEWSKA Elżbieta: pozycja 3 : 5,6% (1 607 głosów)
- SOBCZUK Justyna: pozycja 4 : 5,6% (1 607 głosów)
- SZAJNER Bartłomiej: pozycja 5 : 5,6% (1 607 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CHEŁMSKIEGO:
- ZAJĄC Andrzej Dariusz: pozycja 1 : 4,41% (1 266 głosów)
- HARMATA Jolanta Bernadeta: pozycja 2 : 4,41% (1 266 głosów)
- LUTY Jerzy: pozycja 3 : 4,41% (1 266 głosów)
- TARAJKO Jolanta: pozycja 4 : 4,41% (1 266 głosów)
- MARUSZEWSKI Henryk: pozycja 5 : 4,41% (1 266 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MISIURA Bernadeta: pozycja 1 : 4,96% (1 784 głosów)
- KACZMARSKI Marek: pozycja 2 : 4,96% (1 784 głosów)
- PILIPCZUK Mirosław: pozycja 3 : 4,96% (1 784 głosów)
- ŁAZARZ Izabela Krystyna: pozycja 4 : 4,96% (1 784 głosów)
- ZEMRZYCKA Monika Agnieszka: pozycja 5 : 4,96% (1 784 głosów)
- ŁOLIK Andrzej Kazimierz: pozycja 6 : 4,96% (1 784 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- KISTER Marian: pozycja 1 : 2,08% (748 głosów)
- WILKOS Stanisław Tomasz: pozycja 2 : 2,08% (748 głosów)
- MRÓZ Adam Tadeusz: pozycja 3 : 2,08% (748 głosów)
- HAWRYLUK Karolina Joanna: pozycja 4 : 2,08% (748 głosów)
- BARTOSZ Katarzyna Anna: pozycja 5 : 2,08% (748 głosów)
- OPITZ Joanna: pozycja 6 : 2,08% (748 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA - POWIAT WSPÓLNA SPRAWA G9:
- WOŁOSZKIEWICZ Iwona: pozycja 1 : 4,44% (1 598 głosów)
- ŻELECHOWSKI Bogusław Zenon: pozycja 2 : 4,44% (1 598 głosów)
- BARTOSZ Arkadiusz: pozycja 3 : 4,44% (1 598 głosów)
- KUCZYŃSKI Andrzej: pozycja 4 : 4,44% (1 598 głosów)
- CHLEBIO Teresa Marianna: pozycja 5 : 4,44% (1 598 głosów)
- KOZAK Monika Danuta: pozycja 6 : 4,44% (1 598 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CHEŁMSKIEGO:
- DENISZCZUK Piotr: pozycja 1 : 5,18% (1 864 głosów)
- WALCZUK Jerzy Marek: pozycja 2 : 5,18% (1 864 głosów)
- ŁUBKOWSKA Anna: pozycja 3 : 5,18% (1 864 głosów)
- MAZUREK Paulina: pozycja 4 : 5,18% (1 864 głosów)
- SŁAWIŃSKI Mariusz: pozycja 5 : 5,18% (1 864 głosów)
- SKUBIJ Dorota: pozycja 6 : 5,18% (1 864 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Potężne ulewy i gradobicia. Strażacy walczyli żywiołem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?